سبد خرید شما خالی می باشد.

0
تولید فوم تک پرسی

ظروف فوم تک پرسی یکی از محصولات یک بار مصرف است که این روزها کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده و در رستوران ها، و مراکز تهیه غذا برای نگهداری انواع غذا مورد استفاده قرار می گیرد. این ظرف یکبار مصرف برای کاربردهای گوناگونی همچون نگهداری و جابجایی مواد غذایی، بسته بندی خوراکی های گرم و سرد مثل انواع پلو، خورشت و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این ظرف یکبار مصرف گنجایش یک پرس غذای آماده را دارد و دارای حجم مناسبی است. ظروف یکبار مصرف در جنس های مختلفی تولید می شوند که سابقه تولید برخی از آن ها به بیشتر از نیم قرن پیش باز می گردد اما ظروف یکبار مصرف اسفنجی (فوم پلی استایرن) در سال های اخیر تولید و به بازار مصرف ارائه گردید و به دلیل ویژگی های منحصر بفرد، این ظروف با استقبال خوبی مواجه شد. شما عزیزان می توانید قیمت انواع ظرف یک بار مصرف از جمله قیمت عمده فوم تک پرسی را از فروشگاه اینترنتی آرمانی تهیه کنید.

تولید ظرف فوم تک پرسی  

مراحل تولید ظرف فوم تک پرسی

استفاده از ظرف یک بار مصرف در زندگی انسان ها بشدت افزایش یافته و یکی از انواع محبوب آن، ظروف فومی یا اسفنجی است که دلیل محبوبیت و استفاده گسترده از این ظرف یک بار مصرف را می توان با عواملی همچون موارد زیر مرتبط دانست: عدم انتقال ضربه به محصول و مناسب بودن برای نگهداری و جابجایی مواد غذایی با خاصیت شکنندگی بالا همچون تخم مرغ، حفظ دما و داشتن خاصیت عایق حرارتی و مناسب بودن برای نگهداری و عرضه غذاهای گرم، وزن سبک و قابلیت جابجایی آسان. در ادامه به بررسی نحوه تولید ظروف فوم تک پرسی می پردازیم.
مراحل کلی تولید ظروف فومی در همه جا یکسان است اما در کارخانجات مختلف بسته به نوع تجهیزات و ماشین آلات بکار رفته در خط تولید، تفاوت های اندکی در نحوه اجرای کار وجود دارد. تولید ظروف فوم به طور کلی دارای دو مرحله می باشد. مرحله اول تبدیل گرانول و یا پودر به ورق با استفاده از دستگاه اکسترودر و مرحله دوم شکل دهی ورق با روش ترموفورمینگ به صورت ظرف یک بار مصرف مورد نظر همچون ظرف فوم تک پرسی. در ادامه به تشریح دقیق تر تولید این ظرف می پردازیم.

 

مراحل تولید ظرف فوم تک پرسی  

تشریح تولید فوم تک پرسی

برای تولید ظرف فوم تک پرسی مراحل زیر باید طی گردد:

  • تولید گرانول: از اختلاط پلیمرهای مشخص با افزودنی های خاص، ماده اولیه تولید فوم تک پرسی آماده شده و پس تولید گرانول ها و گازگیری، برای ورود به خط تولید آماده می شود.
  • تولید ورق: گرانول ها با ورود به دستگاه اکسترودر در معرض حرارت و اصطکاک قرار گرفته و تبدیل به خمیری یکدست شده و در نهایت تبدیل به ورق با ضخامت معین به صورت رول می گردد. در این مرحله پارامترهایی چون درجه حرارت مواد، درجه حرارت قالب، میزان حرارت پیچ، سرعت حرکت نوار نقاله و حالت و چگونگی مواد در قیف از نکات مهمی است که بر کیفیت محصول نهایی تاثیر مستقیم خواهد داشت.
  • قالب گیری محصول: در این مرحله ورق تولید شده با یکی از سه روش قالب گیری فشاری، قالب گیری از طریق درهم رفتن و یا قالب گیری در شرایط خلا تبدیل به ظرف فوم تک پرسی می شود.
  • بسته بندی محصول: پس از تولید محصول، ظروف تولید شده در بسته بندی با تعداد مختلف آماده ارائه به بازار مصرف می شوند.

شما عزیزان می توانید قیمت ظرف غذا فومی از جمله ظرف فوم تک پرسی را از فروشگاه اینترنتی آرمانی با قیمت مناسب به صورت عمده و جزئی خریداری نمایید.

نوشتن دیدگاه