راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

اگر به فکر راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف هستید باید به فاکتورها و عوامل مختلفی دقت داشته باشید که در اینجا ما به بیان برخی از این موارد می پردازیم. فروشگاه آرمانی به عنوان یکی از عرضه کنندگان ظروف یکبار مصرف عمده ، آماده همکاری با تمامی افرادی است که قصد راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف را دارند، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین آرمانی در ارتباط باشید.

راه انداختن مغازه ظروف یکبار مصرف

سرمایه لازم برای مغازه ظروف یکبار مصرف

راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف یکی از ایده آل ترین کسب و کار هایی است که سود بالایی دارد. فروش محصولات یکبار مصرف از شغل های پر درآمد محسوب می شود، چون در مراسم های مختلف تولد، عروسی، عزا و... از این محصولات استفاده فراوانی می شود. از سرمایه های لازم برای مغازه ظروف یکبار مصرف، انتخاب مغازه است. اگر مغازه از خودتان باشد، سود حاصل از فروش محصولات یکبار مصرف برایتان بیشتر می شود. بهتر است مغازه ای را انتخاب کنید که بزرگ باشد تا بتوانید تنوع اجناس را بالا ببرید. درست است که برای راه اندازی چنین مغازه ای نیاز به سرمایه بیش تری دارید، ولی به دلیل این که مشتری ها دوست دارند خرید خود را یک جا انجام دهند، بهتر است همه مدل ظروف یکبار مصرف را در مغازه خود داشته باشید. تجهیزات مغازه نیز نیاز به سرمایه ای برای خرید تجهیزات مغازه چون ویترین، ترازو، سیستم گرمایشی، سیستم سرمایشی، قفسه، استند و... است. این که چه میزان سرمایه ای را برای ورود به این کار در نظر بگیرید تا حد بسیاری به خودتان و میزان سرمایه کسب و کارتان دارد. در حقیقت سرمایه لازم برای مغازه ظروف یکبار مصرف به هدفتان از این شغل بستگی دارد. هر اندازه دنبال پیشرفت باشید، میزان سرمایه ای که برای راه اندازی مغازه فروش ظروف یکبار مصرف در نظر گرفتید، را افزایش دهید. البته تلاش و پشتکار نیز در موفقیت شما نیز تاثیر بسیاری می گذارد.

سرمایه لازم برای مغازه ظروف یکبار مصرف

اقلام مغازه یکبار مصرف

تنوع اقلام مغازه یکبار مصرف بسیار زیاد است، به گونه ای که میزان تنوع این اقلام بستگی به متراژ و سرمایه مغازه شما دارد. ظروف یکبار مصرف چون بشقاب، پیش دستی، چاقو، چنگال، لیوان، ظروف غذا در انواع مختلف آلومینیومی، طلقی، فوم، پلاستیکی، انواع دستکش چون دستکش پلاستیکی، لاتکس، انواع سفره یکبار مصرف چون مجلسی، کاغذی، پلاستیکی، کیسه زباله، کیسه فریزر و... از اقلام مغازه یکبار مصرف است. البته تنوع محصولات یکبار مصرف بیش از موارد ذکر شده است. برخی از مغازه های یکبار مصرف محصولاتی چون لوازم پلاستیکی، ظروف آلومینیومی، نایلون و... نیز می فروشند. علاوه بر این لوازم تولد چون شمع، بادکنک، کلاه تولد، استند اعداد و ... نیز در مغازه های یکبار مصرف به فروش می رسد. هر چه تنوع اجناس بالاتر و کیفیت محصولات بهتر، فروش و جذب مشتری بیش تر خواهد بود. 

 

opening disposable tableware shop 5

لیست اجناس مغازه ظروف یکبار مصرف

برای موفقیت در راه‌اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف، تهیه یک لیست کامل از اجناس مورد نیاز امری حیاتی است. این لیست به شما کمک می‌کند تا نیازهای مختلف مشتریان را به خوبی تأمین کنید و کسب‌وکار خود را به بهترین شکل مدیریت کنید. در اینجا لیست اجناس ضروری برای مغازه ظروف یکبار مصرف آورده شده است:

 1.  ظروف غذا:
  بشقاب‌های یکبار مصرف: انواع بشقاب‌های پلاستیکی، فومی و کاغذی.
  پیش دستی‌ها: برای سرو غذاهای سبک و دسر.
  کاسه‌ها و ظروف خورشتی: برای سرو خورش‌ها و غذاهای مایع.
 2.  لیوان‌ها و استکان‌ها:
  لیوان‌های پلاستیکی: مناسب برای نوشیدنی‌های سرد و گرم.
  لیوان‌های کاغذی: ایده‌آل برای قهوه و چای.
  استکان‌های یکبار مصرف: برای سرو چای و نوشیدنی‌های دیگر.
 3.  ابزارهای سرو غذا:
  چاقو، چنگال و قاشق‌های یکبار مصرف: برای راحتی در سرو غذا.
 4.  ظروف بسته‌بندی:
  لانچ باکس‌ها: برای بسته‌بندی غذاهای مختلف و حمل آسان.
  ظروف کریستالی با درب‌های محکم: مناسب برای حفظ تازگی و ایمنی غذا.
 5.  سفره‌های یکبار مصرف:
  سفره‌های پلاستیکی: مقاوم در برابر رطوبت و آسان برای تمیز کردن.
  سفره‌های کاغذی: مناسب برای استفاده در مهمانی‌ها و رویدادها.
 6.  کیسه‌ها:
  کیسه‌های زباله: برای مدیریت و جمع‌آوری زباله‌ها.
  کیسه‌های فریزر: برای نگهداری مواد غذایی.
  کیسه‌های خرید: برای حمل آسان اقلام خریداری شده.
 7.  لوازم جانبی: 
  دستکش‌های پلاستیکی و لاتکس: برای بهداشت و ایمنی در حین کار.

افزودن این اقلام به مغازه ظروف یکبار مصرف شما، تنوع و کیفیت محصولات را افزایش داده و نیازهای مختلف مشتریان را به بهترین شکل برآورده می‌کند. با ارائه محصولات باکیفیت و متنوع، می‌توانید رضایت مشتریان را جلب کرده و فروش خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

 لیست اجناس مغازه ظروف یکبار مصرف

نظرات در مورد شغل ظروف یکبار مصرف

افزایش میزان تقاضا برای مصرف ظروف یکبار مصرف موجب شده که کارخانه های تولید کننده آن به سود بالایی برسند، از این رو کشش به راه اندازی فروش محصولات یکبار مصرف و ایجاد شغلی پر درآمد زیاد شده است. طبق نظرات مردم در مورد شغل ظروف یکبار مصرف می توان نتیجه گرفت که این شغل با وجود فروش و سود بالایی که دارد، کار دشواری نیز است، چرا که باید نظر مشتریان را جلب کرد، پس باید بازاریابی فروش این محصولات را بلد باشید. طبق نظرات مردم اگر بتوانید با تالار ها، مسجد، ارگان ها و... قرارداد ببندید و بازاریابی درستی کنید، می توانید فروش تضمین شده خوبی داشته باشید. همچنین طبق نظرات مردم اگر لوازم تولد، لوازم شیرینی پزی و... را هم در کنار ظروف یکبار مصرف ارائه دهد، فروش بیش تری دارد. قبل از مراسم های مذهبی نیز اگر به محصولات خود تخفیف بدهید، می توانید فروش و سود بالایی داشته باشید. اگر به نظرات مردم در مورد این شغل دقت کنید و به پیشنهاد های آن ها اهمیت دهید، می توانید فروش خیلی خوبی داشته باشید. 

نظرات در مورد شغل ظروف یکبار مصرف 

نکات مهم در راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

یکی از موارد مهم در این زمینه، داشتن اطلاعات اولیه در زمینه ظروف یکبار مصرف می باشد. اینکه دسته بندی ظروف یکبار مصرف به چه صورتی انجام می شود، نحوه انبار کردن، جنس و مواد استفاده شده در ساخت هر نوع از ظرف یکبار مصرف و مواردی از این قبیل. یکی دیگر از موارد مهم که در هنگام راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف باید به آن دقت کنید، محل موقعیت جغرافیایی مغازه و میزان استفاده ساکنین آن منطقه از ظروف یکبار مصرف می باشد. سعی کنید محلی را برای مغازه انتخاب کنید که مصرف کنندگان ظروف یکبار مصرف در آن منطقه بیشتر باشند.
مورد بعدی عدم وجود مغازه ای با تنوع بالاتر محصول در اطراف محل مورد نظر شماست. طبیعی است در صورت وجود مغازه ای بزرگ با تنوع جنس بالاتر کسی به سراغ شما نخواهد آمد. مورد دیگری که بسیار اهمیت دارد کامل بودن اجناس شماست. در صورتی که تنوع محصول شما چه از نظر انواع ظروف و چه از نظر طرح و رنگ بالا باشد مشتریان با رغبت بیشتری به مغازه شما خواهند آمد. این را نیز به یاد داشته باشید که اهمیتت کیفیت، مارک، اندازه و حجم ظروف مختلف برای مشتریان عمده بسیار بالاتر از مشتریان خرده می باشد پس برای جذب مشتریان عمده، از همان ابتدای کار به ارائه محصولات با کیفیت بالا تمرکز کنید و از طرفی برای برای مشتریان خرده، طرح، مدل و رنگ محصولات بیشتر جذاب است و این مورد را نیز برای جذب مشتریان خرده در نظر داشته باشید.

نکات مهم در راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

دکوراسیون مغازه ظروف یکبار مصرف

از دیگر نکات مهم در راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف، نحوه طراحی دکوراسیون آن می باشد. همانطور که می دانید تنوع طرح و رنگ و همچنین تعداد اجناس در مغازه ظروف یکبار مصرف معمولا بالاست و این چالشی بزرگ برای طراحی دکور و چیدمان محصولات می باشد. استفاده از دکورهای گرانقیمت با طراحی های لوکس، تضمین کننده جذب مشتری به دلیل زیبایی مغازه شما نخواهد بلکه شما می توانید با هزینه ای کم اما با خلاقیت و سلیقه و با استفاده همین ظروف یکبار مصرف رنگی، دکوری زیبا برای مغازه خود طراحی کنید. دقت داشته باشید که یکی از عوامل جذب مشتری داشتن دکوراسیون جذاب است که در عین حال حس خوبی به مشتری القا کند. در ادامه چند نکته درباره دکور مغازه ظروف یکبار مصرف را یادآور می شویم:

 • ویترین مغازه: در ویترین باید اصلی ترین و زیبا ترین اجناس مغازه را با رنگبندی و چیدمان جذاب قرار دهید.
 • رنگ بندی: رنگبندی جذاب دکوراسیون مغازه اولین چیزی است که بر مشتری تاثیر گذاشته و می تواند آن را جذب و یا دفع کند.
 • متراژ مغازه: با توجه به تنوع بالای تعداد اجناس در مغازه های ظروف یکبار مصرف، دقت داشته باشید که متراژ مغازه باید به گونه ای باشد که فضای کافی برای رفت و آمد مشتریان و همچنین چیدمان خوب اجناس وجود داشته باشد. به عبارتی متراژ مغازه باید متناسب با تعداد کالا و نحوه طراحی دکور باشد.
 • نحوه چیدمان و گروه بندی محصولات: سعی کنید در هنگام چیدن مغازه، محصولات مرتبط با هم را در کنار یکدیگر قرار دهید تا مشتریان در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوند. احساس رضایت در زمان انتخاب محصولات و خرید، باعث مراجعه های بعدی مشتریان خواهد شد.
دیدگاه‌ها  
برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف می تونم تمام محصولات فروشگاه را از یک تامین کننده تهیه کنم؟
سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف تقریبا چقدره؟
به نقل از علوی:
برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف می تونم تمام محصولات فروشگاه را از یک تامین کننده تهیه کنم؟

سلام دوست عزیز، این موضوع کاملا وابسته به متراژ فروشگاه محل فعالیت شما و همچنین اجناسی که می خواهید در فروشگاه خود ارائه دهید دارید. از دیگر مسائل مهم، تنوع جنس مرکز پخشی است که شما به عنوان تامین کننده انتخاب می کنید. به هر حال هر کسب و کاری وجود تنوع بالای محصولات می تواند به جذب مشتری بیشتر کمک بسیاری کند.
به نقل از نوید مکوندی:
سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف تقریبا چقدره؟

درود بر شما جناب مکوندی، با توجه به نوسانات موجود در بازار و قیمت ارز، نمی توان حد مشخصی برای سرمایه مورد نیاز تعیین نمود اما معمولا برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف هر چقدر سرمایه بالاتری داشته باشید، راحت تر می توانید شرایط مطلوب را برای کسب و کار خود فراهم کنید. با استفاده از حداقل سرمایه همراه با خلاقیت در فروش و بازاریابی، می توانید به موفقیت های چشمگیری در این زمینه دست پیدا کنید.
شرکت شما نمایندگی فروش هم می دهد؟
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

مهمترین عامل جذب مشتری در مغازه ظروف یکبار مصرف چیست؟
از عوامل مهم در جذب مشتری که در هنگام راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف باید به آن دقت کنید، متراژ مغازه و تنوع بالای محصولات عرضه شده می باشد.
مهمترین عامل موفقیت مغازه ظروف یکبار مصرف خرده فروشی چیست؟
جذب بالا و کسب وفاداری از سمت مشتریان خرده در مغازه ظروف یکبار مصرف وابسته به تنوع بالای محصولات در طرح و رنگ و ... می باشد.