طرز استفاده از دود رنگی

دود رنگی از پتاسیم نیترات، جوش شیرین، شکر و پودر رنگ های آلی ساخته می شود. دود رنگی یا دودزا از لوازم محبوب آتش بازی می باشد که در کشورهای مختلف به خصوص ایران کاربرد فراوانی دارند، دودهای رنگی در فضا و محیط های باز جلوه ی خاص و بسیار زیبایی را از خود فوران می کنند، این محصولات رنگ های گوناگونی دارند که بیشتر اوقات برای جذاب شدن تصاویر و فیلم ها در مراسمات مورد استفاده قرار می گیرد. مدت زمانی که دودهای رنگی روشن می مانند 30-40 ثانیه است. دود رنگی شامل رنگ های اصلی مثل زرد، سفید، نارنجی، سبز، قرمز و ... است. دودهای رنگی در سه مدل دستی، زمینی و قرص تولید و استفاده می شوند. برای اطلاع از لیست قیمت لوازم آتش بازی به فروشگاه اینترنتی آرمانی مراجعه نمایید.

نحوه استفاده از دود رنگی

دودهای رنگی کاربرد بسیاری در افتتاحیه و اختتامیه مسابقات ورزشی، افتتاحیه کافه یا رستوران، هنگام عکاسی و افکت به تصاویر، در صنعت سینما، برای جشن تولد و جشن عروسی، دورهمی و مهمانی و.... دارد. طرز استفاده دود رنگی بستگی به نوع آن دارد اما همه آن ها توسط پمپی که دارند، دود را به خارج می فرستند. برخی از دودهای رنگی دارای یک ضامن هستند که با کشیدن آن دودزا شروع به فعالیت می کند و سبب خروج دود می شود. در دودزاهای کوچک و دستی با روشن کردن فتیله ی سر دود رنگی می توانید از آن استفاده کنید. همانطور که از نام این وسیله مشخص است با روشن کردن دود رنگی، دود غلیظی ار آن خارج می شود. دود رنگی زمینی و دستی دو مدل دودزا هستند که با هم در اندازه و میزان حرارت پوکه تفاوت دارند، در مدل دستی حرارت کمتر است اما طول بیشتری دارد.

نحوه استفاده از دود رنگی

چگونه دود رنگی را روشن کنیم

برای روشن کردن دود رنگی نارگستر ابتدا باید مدل آن را تشخیص دهید، اکثر دودزاها به وسیله فیتیله ای که به سر آن ها وصل است روشن می شود، با روشن کردن فتیله به درون دودزا گرما وارد می شود و همین امر موجب فشار به مواد منفجره داخل دودزا شده که همین سبب خروج دود رنگی می شود. در بازار آبشار دود رنگی نیز وجود دارد که تقریبا به همان شیوه بالا روشن می شوند. برای استفاده و روشن کردن دود رنگی باید به نکات زیر توجه کنید:

  • سعی کنید دودهای رنگی را در فضاهای باز مورد استفاده قرار دهید.
  • دود رنگی را به سمت بالا و روی زمین صاف قرار دهید.
  • هنگامی که می خواهید فتیله را روشن کنید حتما سر و دست خود را عقب بگیرید و حداقل فاصله 5 متری را رعایت کنید.
  • هنگام روشن کردن فتیله از قرار دادن سر و دست خود روی دود خودداری کنید.
  • از شوخی کردن با لوازم آتش بازی با یکدیگر جدی خودداری کنید تا خطری شما را تهدید نکند.
  • در هنگام نگهداری نکات ایمنی حمل و نقل را رعایت کنید.
  • از باز و بسته کردن محصول خودداری کنید.
  • دودهای رنگی را به دور از مواد قابل اشتعال نگهداری کنید.
  • در جای خشک و خنک و صرفا خارج از منزل از آن ها نگهداری به عمل آورید.

در کل روشن کردن دودهای رنگی کاری آسان می باشد همانند روشن کردن یک شمع، فقط با استفاده از کبریت یا فندک می توانید فتیله آن را روشن و از دود رنگی آن لذت ببرید.

از مراکز فروش اینترنتی دود رنگی، ظروف یکبار مصرف آرمانی است که می توانید انواع متنوعی ازدود رنگی را از آن خرید کنید و در صورت نیاز به مشاوره از کارشناسان با تجربه آرمانی، مشاوره دریافت نمایید.

دیدگاه‌ها  
سلام من میخام دود رنگی بخرم
به نقل از Alireza zandi:
سلام من میخام دود رنگی بخرم
سلام شما می توانید از طریق سایت یا تماس با کارشناسان فروش اقدام به خرید کنید.
نوشتن دیدگاه