سبد خرید شما خالی می باشد.
0
سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف

سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف در ایران به اهدافی که برای راه اندازی کسب و کار در سر دارید مربوط است ‌هر چقدر خواهان پیشرفته بیشتر و توسعه بیشتر کسب و کار خود باشید، باید سرمایه بیشتری را صرف راه اندازی کسب و کار خود کنید. از طرفی در دنیای امروز شاهد این هستیم که مصرف پلاستیک بسیار افزایش پیدا کرده و تنها در ایران به صورت متوسط سالانه حدود ۱۸۵ هزار تن ضایعات پلاستیکی تولید می شود، بدون شک این موضوع یکی از معضلات اصلی برای محیط زیست به حساب می آید و می تواند آسیب های بسیار زیادی را در آینده به سیستم اکولوژی کشورمان بزند. اما هنوز مصرف بسیار زیاد ظروف پلاستیکی باعث شده کسب و کار تولید ظروف یکبار مصرف بتواند سود زیادی را به افراد فعال در این عرصه برساند.

راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف

این روزها با توجه به سودآوری بالای کارخانه ظروف یکبار مصرف و همچنین افزایش میزان تقاضای این محصولات در بازار، افراد بسیاری در فکر راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف می باشند. با توجه به نگرانی هایی که در بحث حفظ طبیعت در برابر مواد پلاستیکی وجود دارد، صنعت ساخت وسایل و ظروف یکبار مصرف به سمت تولید اقلام تجزیه پذیر در حرکت است و با تولید دستگاه های مدرن و پیشرفته و استفاده از مواد اولیه سازگار با محیط زیست، گامی موثر در این زمینه برداشته شده است. راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف به دلایل گوناگونی توجیه اقتصادی دارد که برخی از مهمترین آن ها عبارتند از:

 • در دسترس بودن مواد اولیه در کشور
 • وجود تجهیزات و دستگاه های تولید ظروف یکبار مصرف با قیمت مناسب در کشور
 • به صرفه بودن هزینه های تولید از جمله: حامل های انرژی و نیروی کار
 • به صرفه بودن قیمت زمین محل کارخانه و احداث بنای آن
 • وجود بازار داخلی برای فروش محصولات
 • افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف در بازار داخلی و خارجی
 • امکان صادرات ظرف یکبار مصرف به کشورهای همجوار

یکی از موارد مهم در راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف توجه به فضای مورد نیاز برای تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز و متریال مصرفی در تولید ظروف یکبار مصرف و پس از آن محلی برای انبار کردن محصولات تولید شده می باشد. تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف، دارای سایز و قیمت های متنوعی می باشند که در ابتدای کار با توجه به میزان سرمایه و با توجه به هدف نهایی، باید برآورد هزینه ها بدرستی انجام شود و تعداد و نوع دستگاه های مورد نیاز تعیین گردد.

راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف  

راهنمایی برای تولید ظروف یکبار مصرف

راهنمایی برای تولید ظروف یکبار مصرف شامل نکات و دستورالعمل هایی است که اگر طبق آن ها پیش بروید می توانید نتایج مطلوبی در خصوص این کسب و کار بگیرید.

 • قبل از شروع به کار از افراد با تجربه در این خصوص سوال بپرسید و همچنین اطلاعات لازم در مورد این کار را از منابع مختلف جمع آوری کنید.
 • برای خرید دستگاههای مربوط به مراحل مختلف کار باید هوشمندانه عمل کنید و تجهیزاتی خریداری کنید که مناسب باشد.
 • در طراحی ظروف یکبار مصرف خود خلاقانه عمل کنید.
 • از مواد اولیه جدید، به صرفه ابزارهای سازگاری بیشتر با محیط زیست استفاده کنیم.
 • برای بازاریابی و فروش ظروف یکبار مصرف تولید شده باید از مترو تایر روز استفاده کنید.

لیوان یکبارمصرف پلاستیکی

سود تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

سود تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی در دنیای امروزی که تعداد افراد حامی محیط زیست رو افزایش می باشد، می توان از گزینه بسیار خوبی برای راه اندازی یک کارگاه تولیدی ظروف یکبار مصرف کاغذی باشد. این ظروف از مواد اولیه پایه نشاسته آماده شده‌اند و روند تولید آن ها دارای سه مرحله و سه دستگاه اصلی می باشد که در ادامه آنها را با هم بررسی می کنیم.

 • دستگاه تولید گرانول برای ترکیب سازی مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دستگاه های تولید رول آماده از مواد اولیه
 • مراحل مربوط به پرس کردن ظروف یکبار مصرف کاغذی که مراحل مربوط به تولید محصول را روی مواد اولیه انجام دهند. دستگاه های مورد استفاده در این مرحله عبارتند از ترموفرمینگ یا وکیوم فرمینگ که وظیفه شکل دادن به مواد اولیه را بر عهده دارند.

سود تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

سود تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و عوامل مختلفی دارد که در ادامه این عوامل را با هم بررسی می‌کنید. اما بگذارید تا قبل از این موضوع بسیار مهم را یادآوری کنیم که سود تولید ظروف پلاستیکی بستگی به کیفیت و بازاریابی شما برای فروش آنها دارد. از طرفی سود به دست آمده باید به میزانی باشد که بتوان علاوه بر پرداخت هزینه های مربوط به تولید لیوان مانند هزینه سرویس دستگاه ها، هزینه خرید مواد اولیه، دستمزد و هزینه های مربوط به نیروهای انسانی، هزینه های مربوط به مکان کارگاه ماننده قبوض آب و برق و گاز و همچنین اجاره بها و… همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که پارامترهای زیر می تواند باعث افزایش سود خالص شما شوند.

 • بالا بودن تعداد ظروف تولیدی در ساعت
 • مناسب بودن قیمت مکان کارگاه
 • کاهش استفاده از نیروی انسانی
 • کاهش دادن مصرف انرژی به وسیله راهکار ها و ترفند های موجود.
 • برنامه ریزی و انجام فعالیت های قوی برای امور بازاریابی و فروش محصولات.

سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی ممکن است نسبت به سایر ظروف مانند ظروف کاغذی و یکبار مصرف پلاستیکی بیشتر باشد، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که امروزه در شهرهای بزرگ و استفاده های کلام مانند فست‌فودها و غذاهایی ها به جای ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از نمونه‌های آلومینیومی آن ها استفاده می شود و به این صورت می‌توان گفت که آینده خوبی برای افرادی که به این صنعت وارد شده‌اند وجود دارد. قیمت دستگاه های مورد استفاده برای چنین ظروفی وابسته به قیمت ارز که دائماً در نوسان است، بالا و پایین می شود و نمی توان در حال حاضر رقم خاصی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار داد.

 ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

هزینه راه اندازی کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

هزینه راه اندازی کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی بسته به اینکه چه انتظاری از کسب و کار خود دارید متغیر می باشد. اما باید این نکات را در نظر داشته باشید که ابعاد هر دستگاه برای تولید لیوان کاغذی و حدود ۲.۵ در ۱.۲ متر است؛ در چنین شرایطی شما علاوه بر هزینه مربوط به خرید این دستگاه باید بتوانید یک مکان مناسب برای احداث کارگاه تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی داشته باشید. از طرفی دستگاه های مختلفی برای تولید لیوان کاغذی وجود دارد که هرکدام قیمت خاص خود و ویژگی های خود را دارد. اما تجربه افرادی که به این این کسب و کار پا گذاشتند و اطلاعات خود را با ما در میان گذاشتند به این صورت است که حداقل هزینه راه اندازی کارگاه تولیدی ظروف یکبار مصرف کاغذی می تواند چیزی در حدود ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

مواد اولیه تولید ظروف کاغذی

مواد اولیه تولید ظروف کاغذی، کاغذهایی با روکش پلی اتیلن هستند که به صورت رول باید خریداری شود و اصطلاحا آنها استروک می گویند. این مواد از کشورهایی مانند هندوستان، کره و چین وارد کشور می شود که در بین این مواد نمونه های چینی دارای کیفیت بهتری می باشند. رول هایی که اکنون کشور وارد می‌شود ابتدا طرح هایی روی آنها چاپ شده و بر اساس میزان نیاز مشتری ها برش خورده و آن را تحویل داده می شود، اما از طرفی تمرکز بر روی کاهش میزان واردات مواد اولیه باعث شده که بتوانیم امروزه نمونه های مشابه این محصولات را برای تولید ظروف کاغذی در اختیار استفاده کنندگان قرار دهیم و نیازی نیست که تولیدکنندگان داخلی نگران تامین مواد اولیه خود باشند.

 ظروف یکبار مصرف کاغذی

سود حاصل از تولید لیوان کاغذی

سود حاصل از تولید لیوان کاغذی ارتباط مستقیمی به فرد تولید کننده و میزان تلاش او دارد. از طرفی دستگاه های مربوط به تولید لیوان کاغذی روزانه ۲۵هزار عدد لیوان تولید می کنند و در صورتی که از هزینه‌های مربوط به کارکنان و مصرف انرژی معقول باشد، در نتیجه سود شما نیز بیشتر خواهد بود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که کسب درآمد از تولید لیوان کاغذی فقط به وسیله فروش لیوان به مغازه ها و رستوران ها نیست؛ بلکه شما می توانید قراردادهایی با شرکت ها و برندهای مختلف ببندید و علاوه بر چاپ لیوان طرح ها و نام شرکت یا موسسه مورد نظر را روی آن ها ثبت کنید. طبیعی است که برای انجام این کار نیاز به دستگاهها و امکانات بیشتری است، اما مطمئن باشید که سود حاصل از کاری برای می‌تواند بسیار بالا باشد.

سود حاصل از فروش ظروف یکبار مصرف

سود حاصل از فروش ظروف یکبار مصرف بستگی به فروشنده و مکانی دارد که مغازه یا مرکز فروش در آن واقع شده است. به عنوان مثال فرض کنید که در مرکز یک شهر بزرگ همه به معایب استفاده از ظروف پلاستیکی پی برده اند و همچنین از مضرات استفاده آن آگاه هستند، در چنین شرایطی امکان اینکه بیشتر مشتریان به سمت خرید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی و کاغذی بروند بیشتر است. همچنین ترفندهایی که برای فروش به کار ببرید می تواند تاثیر زیادی روی سود محصولات شما داشته باشد. در ضمن فروشنده های ظروف یکبار مصرف باید این موضوع را بدانند که میزان حساسیت چنین ظروف ای بالا می باشد و در صورتی که اصول مربوط به نگهداری آنها را رعایت نکنند، محصولات شان آسیب خواهد دید و بدون شک ضرر می‌کنند.