سبد خرید شما خالی می باشد.

0
دستگاه تولید نایلون

دستگاه تولید نایلون ابزاری برای تولید کردن یکی از پر استفاده ترین انواع پلاستیک در جهان می باشد چه در زندگی روزمره همه ما کاربرد بسیار زیادی دارد. همچنین در دنیای امروز که متاسفانه مصرف کیسه های نایلونی و پلی اتیلن بسیار بالا رفته، استفاده از دستگاه تولید نایلون یک روش بسیار مناسب برای سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار است. نیاز کارخانه های تولیدی به نایلون برای بسته بندی محصولات طبق استانداردهای مشخص و همچنین افزایش جمعیت باعث شده است که تولید نایلون یکی از کسب و کار های پرسود و کم خطر در دنیای امروز ما باشد. در ادامه‌ی مطلب به بررسی جزئیات در مورد دستگاه تولید نایلون و انواع مختلف این محصول می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

انواع نایلون‌های مورد استفاده

انواع نایلون های مورد استفاده به طور کلی در دو دسته بندی زیر قرار می گیرند:

  • نایلون با تراکم بالا
  • نایلون با ضخامت و تراکم کم

هر کدام از این نوع نایلون ها موارد استفاده خود را دارند و در صنایع مختلف از آنها استفاده می شود. به این صورت که نایلون ها با چگالی و ضخامت کم در صنایع بسته بندی و مقیاس های کوچک مانده بسته بندی لوازم خودرو، پوشاک، مواد غذایی و… بیشترین استفاده را دارند و از طرفی نایلون با تراکم بالا از آنجایی که استحکام بالاتری دارد در مکانهای صنعتی و تجاری بیشتر استفاده می شود، این نوع نایلون بهتر محکم تر و بادوام تر از نایلون هایی با چگالی کم است. یکی از مواردی که باعث شده استفاده از دستگاه تولید نایلون و سرمایه گذاری در این کسب و کار برای افراد مختلف جالب توجه باشد این است که میزان تقاضا برای محصولات تولیدی در این زمینه بالاست و با کمی دقت و تلاش می توانید که سود قابل توجهی از این کار برداشت کنید. البته به هیچ عنوان نمی‌توانیم منکر این از این شویم که مصرف بیش از حد پلاستیک و تولید ضایعات پلاستیکی باعث آسیب دیدن اکولوژی و ایجاد خطرات برای محیط زیست می شود با ورود به این کسب و کار شما خواه‌ناخواه بخشی از این آلودگی را تولید می کنید، البته لازم نیست در این خصوص احساس گناه داشته باشید چرا که شما این کار را به دلیل تقاضای موجود برای این محصول انجام می دهید. برای اطلاع از لیست قیمت نایلون می توانید به فروشگاه اینترنتی آرمانی مراجعه فرمایید.

 دستگاه نایلون

ماشین ها و دستگاه های مورد نیاز برای تولید نایلون

ماشین ها و دستگاههای مورد نیاز برای تولید نایلون، به شما کمک می کند که بتوانید در مراحل مختلف تولید محصولات خود را انجام دهید و بتوانید که در پایان محصولی با کیفیت داشته باشید، در ادامه این قسمت سه دستگاه که در پروسه تولید نایلون نقش اصلی دارند را خدمت شما معرفی می کنیم: 

  • ماشین Extruder Blowing: این دستگاه در مراحل اولیه تولید نایلون به کار می‌رود و وظیفه آن این است که مواد اولیه خام مورد نیاز برای تولید نایلون را که جامد است، به حالت مایع تبدیل کرده و در مرحله بعدی آنها را به ورقهای پلی اتیلن تبدیل میکند. همانطور که می توانید حدس بزنید این دستگاه مواد اولیه مورد نیاز شما را به گونه ای که بتوانید محصول نهایی را تولید کنید در اختیار شما قرار می دهد.
  • ماشین برش دهی نایلون: همان طور که می‌توانید از اسم این دستگاه بزنید، از آنها برای برش دادن ورقهای پلی اتیلن به اندازه های مختلف مورد نیاز استفاده می شود.
  • ماشین یا دستگاه پانچ: از این نوع دستگاه در مراحل نهایی تولید نایلون استفاده می شود و کارهایی مانند شکل دهی، درست کردن دسته یا ایجاد حفره ها بر عهده این دستگاه می باشد.

 کارخانه تولید نایلون

مواد اولیه برای تولید نایلون

مواد اولیه برای تولید نایلون به طور عمده محصولات هستند که از پردازش های پتروشیمی در پالایشگاه ها به دست می آید و عبارتند از: 

  • مواد PISF
  • لوپن 
  • اسکورت
  • پلی اتیلن 
  • پلی اتین

در بین موارد بالا، پلی اتیلن و پلی اتین نقشه بسیار مهمی در تولید نایلون دارند و همچنین در این قسمت باید بدانید که اگر نایلون مورد نظر شما نیاز به رنگ آمیزی خاصی داشته باشد، رنگ های شیمیایی نیز به این لیست اضافه می شود.

نوشتن دیدگاه